„Kosmonautka” autorstwa Piotra Wawrzeniuka

Kosmonautka-autorstwa-Piotra-WawrzeniukaPremiera książki dla dzieci „Kosmonautka”

W sobotę, 8 marca 2014, w nieprzypadkowo wybrany dzień – Dzień Kobiet – premiera książki dla dzieci „Kosmonautka” autorstwa Piotra Wawrzeniuka z ilustracjami Doroty Wojciechowskiej.

Z tej okazji w Domu Zabawy i Kultury przy ul. Belwederskiej 44a w Warszawie jedyne spotkanie z twórcami książki, którzy specjalnie na tę okazji przyjadą do stolicy. Początek godzina 16:00.

12 mam, a wśród nich: kosmonautka, architektka, pastorka… – nasze mamy to prawdziwe bohaterki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia.

Kto by nie chciał mieć wszystkiego w tubce, jak mama kosmonautka?!

Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko najmłodszych czytelników. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

Autor: Piotr Wawrzeniuk urodził się w 1971 roku w Warszawie, od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Szwecji. Na co dzień stateczny doktor historii, wykłada na Swedish National Defence College. Jest też częścią historii muzyki jako twórca tekstów, wokalista i perkusista; członek wielu zespołów muzycznych, m.in. Therion i The Robots. Autor licznych tekstów i wystąpień o historii nowożytnej i wojskowej XX wieku. Debiutuje jako pisarz dla dzieci.

Ilustratorka: Dorota Wojciechowska. Polska ilustratorka, rysowniczka. Na swoim koncie ma kilka nagród i wyróżnień konkursowych; współpracuje min. z wydawnictwami szkolno – pedagogicznymi i magazynem „Twoje Dziecko”. http://dorotawojciechowska.pl/
http://dwojciechowska.blogspot.com/

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: swedenabroad.com

Polecamy artykuły:

Wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej
Hey w Sztokholmie w klubie Tyrol
– Swedish National Defence College
– Polsce artyści w Szwecji