Blisko 100 mln zł na ochronę przyrody z Programu Infrastruktura i Środowisko Zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkurów ogłoszonych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych – Instytucję Wdrażającą Program Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wsparciem w ramach naboru nr 2.4.2/1/2017 mogą zostać objęte projekty, które polegają na poprawie łączności pomiędzy siedliskami, w szczególności obszarami…
Kategoria: Biznes

Polskie ePłatności rozwijają się
Polskie ePłatności nie wykluczają przejęcia firmy z branży. Spółka chce się znaleźć w pierwszej trójce największych polskich agentów rozliczeniowych Polskie ePłatności chcą się znaleźć w pierwszej trójce największych agentów rozliczeniowych w Polsce. Firma, która ma dziś ponad 8,5-proc. udział w rynku polskich terminali płatniczych, nie wyklucza przejęcia któregoś z mniejszych konkurentów. Przyszłość widzi przede wszystkim…

Czy Polacy kłócą się o finanse
Co trzecia para w Polsce kłóci się o finanse Kwestie finansowe są powodem kłótni aż u 1/3 par w Polsce (33%). U Czechów (29%) i Słowaków (31%) sytuacja wygląda podobnie. W Bułgarii natomiast, nawet co druga kłótnia w związku wynika z problemów związanych z finansami. Pieniądze, zaraz po niewierności, są drugą najczęstszą przyczyną rozstań i…

World Meets Poland – platforma kooperacji
PLATFORMA KOOPERACJI DLA POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ „WORLD MEETS POLAND” – 3-28 KWIETNIA 2017 r. I Platforma Kooperacji Polonii i Polaków za granicą WORLD MEETS POLAND, jako towarzysząca targom przemysłowym HANNOVER MESSE 2017 impreza, ma wesprzeć swoją formułą polskie firmy jak i prowadzących swoje firmy, pracujących, studiujących Polaków na całym świecie. Platforma ma ułatwić…

Dni Skandynawskie w Szczecinie
Dni Skandynawskie w Polsce W dniach 30 marca – 2 kwietnia w Szczecinie odbyły się Dni Skandynawskie. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Energia inteligentnych miast„, jest kontynuacją rozpoczętej przed czterema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Organizatorzy w sposób szczególny w tym roku chcą zachęcić do…

Ambasador Szwecji Inga Eriksson Fogh w Polsce
Spotkanie ambasador Szwecji z liderkami biznesu Na początku marca Fundacja Liderek Biznesu zorganizowała w Warszawie uroczyste zakończenie trzeciej edycji Programu Mentoringowego oraz Inaugurację Klubu Mentora i Klubu Mentee Fundacji Liderek Biznesu. Na zaproszenie organizatorów w uroczystości udział wzięła ambasador Szwecji Inga Eriksson Fogh. W swoim wystąpieniu Ambasador Szwecji nawiązała do osobistych doświadczeń związanych z karierą…

Jak Polacy wybierają mieszkania
Polacy nie ufają deweloperom – wynika z badań „Jak Polacy wybierają mieszkania?” zleconych przez agencję Procontent Communication. Blisko 40 procent zapytanych nie wskazało żadnej firmy godnej zaufania. – Wśród wymienionych deweloperów kilkukrotnie wskazana jest agencja pośrednicząca w obrocie nieruchomościami. Świadczy to o niskim poziomie wiedzy na temat rynku – mówi newsrm.tv Monika Zgierun, Procontent Communication….

Czy Polacy doceniają znaczenie programów lojalnościowych
Polskie firmy inwestują w programy lojalnościowe. Rynek rośnie, choć wciąż daleko Polsce do Europy Zachodniej Polskie firmy coraz bardziej doceniają znaczenie programów lojalnościowych. Chociaż wciąż jesteśmy pod tym względem daleko za krajami Europy Zachodniej, to rynek rośnie dynamicznie. Firmy prowadzące programy lojalnościowe muszą jednak działać w sposób dostosowany do naszego kraju, cechującego się m.in. ostrożnym…

Miasto Łódź i światowa wystawa EXPO w 2022
Prezentacja kandydatury Łodzi do organizacji EXPO2022 Ambasador przedstawił szwedzkim gościom propozycję Łodzi do organizacji światowej wystawy EXPO w 2022 roku. Ambasador RP spotkał się z przedstawicielami szwedzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odpowiedzialnymi za promocję. Głównym tematem spotkania było zaprezentowanie kandydatury Łodzi do organizacji EXPO2022. Podczas prezentacji przedstawiono projekty związane z rewitalizacją miasta, rekonstrukcji dworca kolejowego Łódź…

Obecność szwedzkich firm w Krakowie
Team Sweden w Krakowie W dniach 18-19 stycznia Ambasador Szwecji Inga Eriksson Fogh wraz z małżonkiem Peterem Fogh i Radcą Ambasady Szwecji Danielem Larssonem odwiedzili Kraków. W zaplanowanych spotkaniach wziął także udział Konsul Honorowy Szwecji w Krakowie Janusz Kahl. W ramach wizyty delegacja odwiedziła krakowski Ericsson R&D Center, w którym blisko 1000 inżynierów pracuje nad…

Produkty farmaceutyczne dla Region Jönköpings län
Przetarg na produkty farmaceutyczne dla Region Jönköpings län Opis przetargu: Szwecja-Jönköping: Produkty farmaceutyczne Informacja: Dostęp do dokumentów zamówienia jest ograniczony. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afgseecsag&GoTo=Docs Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem: https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afgseecsag&GoTo=Tender CPV: – Urządzenia medyczne,…

Polska wódka jest jedyną globalną marka dostępną na wszystkich rynkach
Branża spirytusowa stawia na eksport. To szansa na podniesienie sprzedaży po zeszłorocznej podwyżce akcyzy Polska wódka jest jedyną globalną marka dostępną na wszystkich rynkach, choć jeszcze w niewystarczającym stopniu – uważa prezes Stowarzyszenia Polska Wódka. Dzięki coraz większemu uznaniu dla polskiej marki w świecie oraz szeroko zakrojonym działaniom promocyjnym eksport wódki powinien z roku na…

Wiesław Tarka w Västerås
Ambasador Wiesław Tarka z wizytą w Västerås Ambasador Wiesław Tarka rozpoczął w czwartek wieczorem wizytę w Västerås uroczystą kolacją na zamku na zaproszenie gubernator Minoo Akhtarzand. Głównym celem wizyty jest pogłębienie współpracy pomiędzy Polską i Szwecją w sferze gospodarczej, kulturalnej i turystycznej, w szczególności w dziedzinie innowacyjności. W ramach wizyty Ambasador spotyka m.in. osoby odpowiedzialne…

Polacy coraz częściej korzystają z chwilówek
Polacy przed świętami posiłkują się pożyczkami. Tylko połowa czyta dokładnie całą umowę przed podpisaniem Z chwilówki skorzystał przynajmniej raz co dziesiąty Polak – wynika z badania Fundacji Kronenberga. To coraz popularniejszy sposób na dodatkowy zastrzyk pieniędzy ze względu na szybkość i minimum formalności. Niestety, mniej niż połowa pożyczkobiorców przeczytała całą umowę przed jej podpisaniem. –…

Przetarg na usługi budowlane
Przetarg na usługi budowlane dla Göteborgs Stads Upphandlings Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 2016/S 237-432644 Opis przetargu: – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne. – Usługi kontroli i nadzoru technicznego. – Usługi nadzoru technicznego. – Usługi ochrony przeciwpożarowej. Opis przedmiotu zamówienia: Szwecja-Göteborg: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne CPV: – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne…

Prezenty dla fanów inteligentnej elektroniki
Alkomat połączony ze smartfonem czy zegarki mierzące kroki to jedne z najpopularniejszych prezentów dla fanów inteligentnej elektroniki Zamiast tradycyjnego krawata czujnik ciśnienia w oponach. Polacy coraz chętniej kupują w prezencie świątecznym gadżety z zakresu inteligentnej elektroniki. Popularnością cieszą się zwłaszcza alkomaty połączone ze smartfonami, zegarki mierzące liczbę kroków, a nawet drobne elementy wyposażenia inteligentnego domu….

Jak Polacy mogą wyjść z długów krok po kroku
Przewodnik jak wyjść z długów krok po kroku Widoczny od wielu lat stopniowy wzrost kwoty niespłacanych zobowiązań finansowych Polaków powoli urasta do rangi poważnego problemu społecznego. Chcąc zaspokoić swoje potrzeby konsumpcyjne, na potęgę korzystamy z łatwo dostępnych kredytów czy usług firm oferujących szybkie i niewymagające zbędnych formalności pożyczki. Pochopne i nierozważne sięganie po tego typu…

Polacy zakładają start-up i szukają dla niego dofinansowania
Pieniądze dla start-upów na wyciągnięcie ręki Masz pomysł na biznes, ale brakuje ci pieniędzy na jego rozwinięcie? To nie problem. Załóż start-up i poszukaj dla niego dofinansowania. Są różne instytucje, które udzielają pomocy finansowej nowym firmom. „Start-up to przedsiębiorstwo, które poszukuje swojego skalowalnego modelu biznesowego. Nie mierzymy tego, jak długo dana firma działa, tylko właśnie…

Polacy nie zawsze chętnie zapożyczają się u rodziny i przyjaciół
Mniej niż połowa Polaków w razie potrzeby zapożyczy się u rodziny. Większość jednak wybierze bank Polacy nie zawsze chętnie zapożyczają się u rodziny i przyjaciół – robi to odpowiednio 42 proc. i 25 proc. Znacznie mniej krępujące jest dla nich pożyczanie w banku (70 proc.), jednak jest to znacznie droższe rozwiązanie. Jednocześnie większość przyznaje, że…

Otwarci na Skandynawię – konferencja
Otwarci na Skandynawię – konferencja w Elblągu Przedsiębiorcy ze Szwecji i Finlandii zapoznali się z potencjałem inwestycyjnym i możliwościami eksportowymi Warmii i Mazur podczas IV edycji konferencji „Otwarci na Skandynawię”, która odbyła się 15 września 2016 roku w Elblągu. Wydarzenie jest skierowane do przedsiębiorców z regionu Warmii i Mazur oraz ze Szwecji i Finlandii. Swój…

Polacy chcą zarabiać na swoich zainteresowaniach i pasjach
Badanie Visa: Europejczycy chcą zarabiać realizując swoje pasje Sześciu na dziesięciu Europejczyków deklaruje, że może zarabiać – lub już zarabia – dzięki swoim zainteresowaniom i pasjom Najnowsze technologie otwierają przed przyszłymi przedsiębiorcami wiele nowych możliwości, m.in. w zakresie obsługi płatności Badanie przeprowadzone na zlecenie Visa Europe w 9 krajach europejskich pokazuje, że wielu Europejczyków, zachęconych…

Organizacja rynku budowlanego w Szwecji
Seminarium biznesowe „Organizacja rynku budowlanego w Szwecji” W dniu 31 sierpnia br. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sztokholmie zorganizował misję gospodarczą polskich firm z sektora budowlanego. Wizytę rozpoczęła się od seminarium informacyjnego na temat organizacji rynku budowlanego w Szwecji. Gości przywitał Ambasador RP w Sztokholmie, Pan Wiesław Tarka oraz Dyrektor Departamentu Współpracy…

Jakie mieszkania kupują Polacy
Jakie mieszkania kupują Polacy, czyli kilka słów o rynku deweloperskim Budownictwo mieszkaniowe w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie, a stale wzrastająca liczba osób zainteresowanych zakupem własnego „M” świadczy o końcu kryzysu. Zmiany jakie obserwujemy wynikają zarówno z nowych rozwiązań technologicznych, jak i ewoluujących oczekiwań klientów. To właśnie chęć dostosowania się do rynkowych trendów jest…

Prezes Ericsson ustępuje ze stanowiska
Hans Vestberg – prezes Ericsson ustępuje ze stanowiska. Rozpoczęto proces rekrutacji nowego prezesa – Hans Vestberg ustępuje ze stanowiska w trybie natychmiastowym, pozostając do dyspozycji firmy – Jan Frykhammar przejmuje obowiązki prezesa, do czasu wybrania nowego CEO (Chief Executive Officer) – Carl Mellander zostaje wyznaczony do pełnienia obowiązków CFO (Chief Financial Officer) Rada Dyrektorów firmy…

Szwedzka branża budowlana – problem przekupstwa
Przekupstwo z szwedzkiej branży budowlanej Według badania Byggschefsbarometern 2016 przeprowadzonego przez Byggcheferna (organizację skupiającą menagerów budowlanych), a które na swoich stronach opublikował dziennik Svenska Dagbladet, ponad połowa ankietowanych (53%) uważa, że w szwedzkiej branży budowlanej istnieje problem przekupstwa. Badaniu ankietowemu zostało poddanych 1000 osób. Były to głównie osoby zajmujące się nadzorem i zarządzaniem w branży…

Targi Hem&Villa w Sztokholmie
Targi Hem&Villa w Sztokholmie w Szwecji W dniach 6-9 października, w Sztokholmie odbędą się targi Hem&Villa. Są to największe w Szwecji targi w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Bezpośredni link: http://stockholm.hemochvilla.se/ WPHI Sztokholm będzie uczestniczył w Targach Hem&Villa oraz prowadził stoisko informacyjne. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani możecie przesłać do naszego wydziału swoje materiały reklamowe w postaci ulotek…

Polacy marnują około 9 mln ton żywności każdego roku
W Polsce marnuje się około 9 mln ton jedzenia rocznie, z tego 2 mln w gospodarstwach domowych Około 9 mln ton żywności każdego roku trafia na wysypiska śmieci. Ponad 6 mln ton marnuje się w procesie produkcji, a za wyrzucanie 2 mln ton odpowiadają konsumenci. Przyznaje się do tego 60 proc. społeczeństwa. Eksperci podkreślają,…

Szwedzki eksport cydru
Zagrożenie dla szwedzkiego eksportu cydru Według danych Szwedzkiej Federacji Żywności Livsmedelsföretagen, rynek brytyjski stanowi ok. 18% szwedzkiego exportu cydru. Po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE eksport tego produkt, jak również eksport ryb, nabiału i czekolady jest poważnie zagrożony. Marie Söderqvist, Dyrektor Generalna Livsmedelsföretagen stwierdziła, że istnieje realne zagrożenie niewypracowania z Wielką Brytanią porozumienia…

Polacy coraz częściej kupują jedzenie przez internet
Coraz więcej Polaków kupuje jedzenie przez internet. Do 2018 r. wartość tego rynku się podwoi Około 500 mln zł warty jest już rynek internetowych zakupów spożywczych. Do 2018 r. jego wartość ma się podwoić. Coraz więcej takich zakupów jest dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych – w ciągu ubiegłego roku ten wskaźnik wzrósł ponad czterokrotnie. Polacy…

Jak Polacy będą płacić online
Mobile, omnichannel i… jak będziemy płacić online? Płatności mobilne, omnichannel, optymalizacja konwersji i współpraca z sieciami handlowymi. Te wyzwania stoją przed wiodącymi spółkami obsługującymi płatności online. Z czego wynikają takie kierunki rozwoju branży płatności online? Branża e-Commerce nadal rozwija się wyjątkowo szybko, a ważnymi graczami narzucającymi kolejne przyjazne dla klientów zmiany są operatorzy płatności…

Polacy doceniają rozwój usług e-commerce
Polacy doceniają rozwój usług e-commerce w branży budowlanej 7 na 8 Polaków jest usatysfakcjonowanych z obsługi i wsparcia, jakie otrzymują, składając w Internecie zapytania ofertowe w poszukiwaniu dostawcy potrzebnego im produktu lub wykonawcy usług budowlanych oraz są gotowi polecić serwis swoim znajomym – wynika z badania satysfakcji serwisu Oferteo.pl. Zadowolenie widoczne jest również w…

Jak motywować pracowników
Unikalne rozwiązania motywujące pracowników coraz ważniejsze dla firm z sektora MSP Inwestycja w budowanie relacji międzyludzkich, zaangażowanie pracowników we współtworzenie misji i wizji firmy oraz w pracę na rzecz innych – to niestandardowe elementy przewagi nad korporacjami, na które mogą pozwolić sobie rodzime firmy z sektora MSP. W czasach, gdy benefity i dodatki do pensji…

Firmowa sieć bezprzewodowa w Szwecji
Ponad połowa europejskich firm nie udostępnia sieci bezprzewodowej swojemu personelowi. Ponadto badania ZyXELa wykazały, że co dziesiąty pracownik przez słabą jakość infrastruktury w firmie nie mógł zakończyć procesu sprzedaży. Ponad 50 proc. firm w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii i w Wielkiej Brytanii nie oferuje swoim pracownikom dostępu do firmowej sieci bezprzewodowej. Niezależne badania 2,500…

Polacy w sektorze gier komputerowych a konkurencja
Polska wiceliderem regionu w sektorze gier komputerowych. Twórcy z branży mogą liczyć na 500 mln zł na badania i rozwój Wartość polskiej branży gier szacowana jest na ponad 1,6 mld zł, a w ciągu dwóch lat może przekroczyć 2 mld zł. To jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiego przemysłu kreatywnego, który dużą wagę przywiązuje…

W innowacjach królują szwedzkie miasta
Amerykański magazyn Forbes opublikował listę 15 najbardziej innowacyjnych miast na świecie. Wśród nich znalazły się aż trzy ze Szwecji: Malmö, Sztokholm i Göteborg. Lista powstała na podstawie danych OECD. Kryterium stanowiła ilość zgłoszeń patentowych na 10 tys. mieszkańców. Na pierwszym miejscu rankingu znalazło się holenderskie miasto Eindhoven. Najbardziej innowacyjnym szwedzkim miastem okazało się Malmö. Cały…

Szwedzkie przepisy wjazdowe
Szwedzkie przepisy wjazdowe – co można a czego nie Szwedzkie przepisy wjazdowe określają jakie dokumenty powinien mieć turysta wjeżdżający na teren Szwecji na okres pobytu do 3 miesięcy – jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Dokument powinien być w takim stanie, aby swobodnie można było odczytać z niego dane potwierdzające tożsamość. Szwedzkie przepisy wjazdowe…

Wyjazd zagraniczny – roaming
Wyjeżdżasz za granicę? Nie zapomnij włączyć roamingu Chcesz przesyłać zdjęcia do znajomych, sprawdzać pocztę elektroniczną, być w kontakcie telefonicznym z szefem? – kiedy wyjeżdżasz za granicę, pamiętaj o aktywacji roamingu. O włączeniu roamingu warto pomyśleć jeszcze przed przekroczeniem granicy. Usługa ta zazwyczaj zostaje aktywowana już w momencie podpisania umowy z operatorem. W niektórych przypadkach może…

Volvo i szeroka gama finansowania pojazdów
Grupa mBanku rozpoczyna współpracę z Volvo Od grudnia 2015 r. klienci planujący nabycie samochodów marki Volvo mogą skorzystać z szerokiej gamy finansowania pojazdów oferowanej przez Grupę mBanku. Firmy podpisały 3-letnią umowę o współpracy. Polacy coraz częściej korzystają z leasingu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, łączna wartość sfinansowanych w ten sposób pojazdów osobowych,…

Polski Career break
Dłuższy odpoczynek od pracy. Pracodawcy coraz częściej zgadzają się na przerwę w życiu zawodowym pracownika Career breaki cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Kilkumiesięczny odpoczynek pozwala pracownikowi na lepszą regenerację i zapobiega wypaleniu zawodowemu. To rozwiązanie stosowane przede wszystkim wśród wyższej kadry menadżerskiej. Zmienia się również podejście pracodawców do urlopów. Dostrzegają, że wypoczęty…

Oszczędzanie za granicą
Oszczędzanie za granicą jest kłopotliwe i mało opłacalne. Lepiej przyjrzeć się nieruchomościom na południu Europy Stopy procentowe są rekordowo niskie, a będą jeszcze niższe, bo prawdopodobnie RPP dokona cięcia na najbliższym posiedzeniu. To sprawia, że umieszczanie pieniędzy na lokatach jest coraz mniej opłacalne. Inwestorzy dysponujący dużymi pieniędzmi mogą poszukać ofert poza Europą lub zainwestować…

Inwestycje w koniak
Inwestycje w koniak popularne na świecie. Polacy częściej go konsumują, niż w niego inwestują Inwestycje w drogie alkohole to nadal nisza, ale przy umiejętnym budowaniu portfela może w długim terminie przynieść wymierne zyski. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia oraz zasobnego portfela. Butelka unikalnego koniaku kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Polski rynek wciąż jest bardziej na…

Wakacje na jachcie
Wakacje na jachcie coraz popularniejsze. Rośnie zainteresowanie jachtami z górnej półki Polacy coraz chętniej spędzają wakacje na jachtach. Latem czarterują jednostki na Morzu Śródziemnym – najpopularniejszym kierunkiem rejsów pozostają Chorwacja i Grecja. Zimą coraz chętniej wybierają jednak bardziej egzotyczne miejsca, np. Karaiby czy Seszele. Firmy oferujące czartery zauważają zwiększone zainteresowanie droższymi jachtami. Koszt tygodniowego…

Ozdrowienie gospodarek Eurolandu
Euro pod presją. Rynki wyczekują decyzji Europejskiego Banku Centralnego W czwartek decydenci Europejskiego Banku Centralnego (EBC) będą uczestniczyć w kolejnym posiedzeniu decydującym o polityce pieniężnej w strefie euro. Inwestorzy spodziewają się, iż Mario Dragi ogłosi przedłużenie i rozszerzenie programu skupu europejskich aktywów, które ma pomóc w ozdrowieniu gospodarek Eurolandu. KONTEKST W styczniu tego roku…

Przetarg na usługi telefoniczne dla Holsljunga Fiber ekonomisk forening
Usługi telefoniczne i przesyłu danych Dane kontaktowe Holsljunga Fiber ekonomisk förening Szwecja Osoba kontaktowa Lars Nordin lars.nordin@holsljungafiber.se Język komunikacji: Szwedzki Opis przetargu Usługi telefoniczne i przesyłu danych CPV Usługi telefoniczne i przesyłu danych Forma przetargu Międzynarodowy Kraj Szwecja Termin składania ofert 31.01.2016 Ważna od 15.12.2015 Branże IT/ITC Źródło: trade.gov.pl Fot: freeimages.com

Przetarg na siarczan amonu dla Stockholm Vatten AB
Siarczan amonu Dane kontaktowe Stockholm Vatten AB Szwecja Osoba kontaktowa Ingrid Landquist ingrid.landquist@stockholmvatten.se Język komunikacji: Szwedzki Opis przetargu Siarczan amonu, Podchloryn sodowy. CPV Produkty chemiczne Podchloryn sodowy Siarczan amonu Forma przetargu Międzynarodowy Kraj Szwecja Termin składania ofert 11.01.2016 Ważna od 14.12.2015 Branże Pozostałe wyroby chemiczne, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Źródło: trade.gov.pl Fot: freeimages.com

Przetarg na usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób dla Inkop Gavleborg
Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób, 2015/S 241-437647 Dane kontaktowe Inköp Gävleborg Szwecja Osoba kontaktowa Jonas Backstrom jonas.backstrom@inkopgavleborg.se Język komunikacji: Szwedzki Opis przetargu Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób, 2015/S 241-437647 CPV Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób Źródło: trade.gov.pl Fot: freeimages.com G

Polacy i program COSME
Program COSME Program COSME jest ofertą Komisji Europejskiej ukierunkowaną na podniesienie poziomu konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Planowany budżet programu to 2,3 mld euro. Główne elementy COSME to instrumenty finansowe gwarancyjne i kapitałowe ułatwiające przedsiębiorcom dostęp do finansowania (co najmniej 60 proc. środków zostanie przeznaczonych na ten cel) oraz działalność sieci Enterprise…

Polacy odpoczywają w miejskich uzdrowiskach
Nowy trend – uzdrowisko w mieście Miasto: pośpiech, hałas, ciągła gonitwa. Gdzie mieszkańcy aglomeracji szukają spokoju i ciszy? Nowy trend pokazuje, że w uzdrowiskach. Na odpoczynek w nich Polacy decydują się częściej niż na pobyt w ośrodkach nad morzem czy w górach. Co ciekawe, i wbrew stereotypom, decydują się na to osoby młode, wykształcone…

Ericsson poprawia doświadczenia klientów UPC
UPC Hungary z pomocą Ericsson poprawia doświadczenia klientów Pięcioletni kontrakt na zarządzanie i obsługę działań terenowych UPC Pierwsza umowa Ericsson na usługi zarządzane na Węgrzech Ericsson przejmie odpowiedzialność za utrzymanie infrastuktury operatora sieci UPC od dnia 1 października 2015 roku UPC Hungary – dostawca telewizji kablowej, Internetu szerokopasmowego i telefonii, podpisał z firmą Ericsson…

Szukanie rekomendacji w internecie jest coraz łatwiejsze i popularne
Internet głównym źródłem rekomendacji i poleceń Podejmowanie decyzji zakupowych często poprzedzone jest poszukiwaniem opinii o danej usłudze lub produkcie. Według respondentów badania Ericsson „Sharing Information – The rise of consumer influence” (Udostępnianie Informacji – Początek wpływów konsumenta), szukanie rekomendacji w internecie jest coraz łatwiejsze i popularne. 38 procent respondentów przyznaje, że regularnie publikuje lub…

Eksport polskiej wódki spada
Eksport polskiej wódki spada, a mógłby dorównać eksportowi whisky Po whisky i koniaku to wódka jest trzecim produktem eksportowym europejskiego przemysłu spirytusowego. Jej sprzedaż na rynki pozaeuropejskie przekracza 1,1 mld euro. Niestety, to wciąż dużo mniej niż whisky (4,3 mld). Przedsiębiorcy mówią, że eksport wzrośnie, gdy podatki w kraju będą niższe i firmy zainwestują…

Ericsson stworzył kolejne, ważne oprogramowanie, Ericsson Networks Software 16A
Oprogramowanie firmy Ericsson zwiększa wydajność sieci mobilnych w pomieszczeniach Ericsson stworzył kolejne, ważne oprogramowanie, Ericsson Networks Software 16A, które zawiera pakiet nowych wersji oprogramowania dla LTE dla budynków Nowy pakiet zwiększa wydajność w kierunkach uplink i downlink – przyspieszając prędkości uplink nawet o 200 procent, a prędkości downlink o 30 procent oraz dodając nielicencjonowane…

Polskie firmy ponownie mogą się ubiegać o unijne dofinansowanie
Ruszają unijne programy wspierające innowacje w polskich firmach. Duże zainteresowanie przedsiębiorców Polskie firmy ponownie mogą się ubiegać o unijne dofinansowanie prac nad innowacyjnymi produktami. 31 sierpnia i 1 września ruszyło pięć różnych konkursów w ramach programów UE. Na wsparcie szanse mają zarówno duże, jak i małe firmy, pod warunkiem że mają innowacyjny projekt o…

Bogatsze usługi komunikacyjne dla Telenor Sweden
Ericsson wyłącznym dostawcą usług VoLTE i Wi-Fi Calling dla Telenor Sweden Klienci Telenor będą mogli korzystać z bogatszych usług komunikacji oraz prowadzić rozmowy za pomocą LTE (VoLTE) lub przez usługę Wi-Fi Calling. Ericsson będzie wyłącznym dostawcą kompleksowego rozwiązania podnoszącego standard podstawowej sieci Telenor. Profesjonalne gotowe rozwiązania Ericsson unowocześnią dotychczasowe usługi i umożliwią świadczenie bogatszych usług…

Firma Vistal z Gdyni dostarczy do Szwecji konstrukcje stalowe
Konstrukcje stalowe z Gdyni do Goeteborga Firma Vistal z Gdyni rozpoczyna dostawy i montaż konstrukcji stalowych trzech mostów kolejowych i jednego kilometra kładek pieszo – rowerowych dla szwedzkiego Goteborga – podaje wykonawca. Konstrukcje stalowe wchodzące w skład tego projektu ważą łącznie 2.000 ton i będą częścią ogromnej inwestycji infrastrukturalnej miasta Goteborg mającej na celu…

W Szwecji obserwuje się wzrost w zakupie nowych samochodów
Gorący okres dla dealerów samochodów Wg najnowszych statystyk Bil Sweden od 18 miesięcy obserwuje się w Szwecji wzrost w zakupie nowych samochodów i ich rejestracji. W czerwcu liczba ta wyniosła 32 357. Oznacza to 12 % wzrost w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Ten pozytywny trend na rynku motoryzacyjnym wyjaśniany jest zamożnymi gospodarstwami domowymi,…

Volvo Cars sprzedaje fabrykę komponentów w Floby
Volvo Cars sprzedaje szwedzką fabrykę Producent samochodów osobowych Volvo Cars sprzedaje fabrykę komponentów w Floby w gminie Falköping. Kupujący są indyjską grupą firmy Indian Amtek . Wszyscy pracownicy (441 osób) będą mieli zaoferowane nowe miejsca pracy.Nowi właściciele są światowym producentem komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Wczesniej Amtek Gropu była dostawcą dla Volvo cars. Volvo Cars…

Co jest największym problemem na rynku walutowym
Arctic Paper skupia się na dalszej restrukturyzacji. Chce zwiększyć sprzedaż w dolarach i nie wyklucza ograniczenia inwestycji Branża papiernicza należy do tych nielicznych, które muszą się szykować na trudny, a przynajmniej niepewny kolejny rok. Dlatego Arctic Paper, właściciel papierni w Kostrzynie, zamierza skoncentrować się głównie na dalszej restrukturyzacji swojej działalności. Do najpoważniejszych problemów, z…

Dobra sytuacja rynku rolno-spożywczego w Polsce
Kolejne 2-3 lata będą decydujące dla polskiego przemysłu spożywczego. Dla mniejszych firm może to być trudny okres Rosnący eksport i utrzymujący się na stabilnym poziomie popyt wewnętrzny wpływają na dobrą sytuację rynku rolno-spożywczego w Polsce. 30-proc. nadwyżka mocy produkcyjnej sprawia, że producenci muszą coraz mocniej ze sobą konkurować, również cenami. Najbliższe 2-3 lata mogą…

Szwedzkie Kolegium Handlowe o e-handlu
Nowy raport w sprawie przeszkód w e-handlu Szwedzkie Kolegium Handlowe – Kommerskollegium – sporządziło nowy raport, w którym przedstawia przeszkody prawne – na szczeblu krajowym jak i europejskim – które utrudniają e-handel w Unii Europejskiej. Projekt jednolitego wewnętrznego rynku cyfrowego jest nadal daleki od całkowitej realizacji. Statystyki wskazują między innymi, że e-handel w Europie…

Vattenfall sprzedaje obiekty energetyczne w Niemczech
F-ma Vattenfall oznajmiła, że chce sprzedać swoje obiekty energetyczne i kopalnie węgla brunatnego w Niemczech. Vattenfall uznał te obiekty za „obciążenie” dla siebie , szczególnie, że firma poniosła ostatnio ogromne straty. Firma chce się skupić bardziej na źródłach „zielonej” energii w miejsce tej pochodzącej z węgla brunatnego nazywanego również lignitem. „Obiekty pozyskiwania energii z węgla…
Polacy zarabiają na nowej lokacie inwestycyjnej
Zarabiaj na ożywieniu w strefie euro – nowa lokata inwestycyjna w Banku BGŻ W Banku BGŻ trwa kolejna subskrypcja lokaty inwestycyjnej. Nowa propozycja to 2,5 – letnia lokata, której oprocentowanie jest uzależnione od wskaźnika EuroStoxx 50. Obserwacje indeksu rozpoczną się 27 kwietnia 2015 r. i będą prowadzone co miesiąc w okresie od 18 listopada…

Przedświąteczne oblężenie w e-sklepach
E-sklepy przeżywają przedświąteczne oblężenie. Kilkukrotnie rośnie sprzedaż chrzanu, białej kiełbasy i majonezu Przygotowania do Wielkanocy to okres żniw dla sklepów internetowych. Zwiększona liczba zamówień notowana jest od poniedziałku. Statystyczny koszyk jest o kilkanaście procent większy niż w poprzednich miesiącach. Dominują w nim tradycyjne świąteczne produkty, jak jajka, chrzan, majonez oraz nowalijki. – Szczyt zakupowy…

Polska gospodarka doskonale poradziła sobie z kryzysem na Wschodzie
J. Piechociński: Polskie firmy poradziły sobie z rosyjskim kryzysem. Eksport rośnie Polska gospodarka doskonale poradziła sobie z kryzysem na Wschodzie – uważa wicepremier Janusz Piechociński. Potwierdza to rosnący eksport i wzrost sprzedaży polskich towarów na rynkach, na których jeszcze niedawno polskie firmy obecne były zaledwie symbolicznie. Wartość polskich towarów eksportowanych do Rosji spadła w…

Miejsca pracy w LPP
LPP zatrudni kilka tysięcy osób i zwiększy powierzchnię handlową o jedną piątą. Wychodzi również poza Europę LPP planuje w 2015 roku otworzyć ok. 200 nowych sklepów w kraju i za granicą. W związku z tym zatrudni kilka tysięcy nowych pracowników. Na wynikach spółki za 2014 r. odbił się ukraiński kryzys. Dlatego w tym roku…

Polsko-szwedzkie stosunki dwustronne
W Sztokholmie ambasador Wiesław Tarka spotkał się z minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallström. Tematem rozmów były polsko-szwedzkie stosunki dwustronne, współpraca regionalna i bieżące wyzwania związane z dynamiką wydarzeń międzynarodowych. Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Sztokholmie fot: sztokholm.msz.gov.pl

Konsultacje polityczne w Sztokholmie
W Sztokholmie odbyły się konsultacje bilateralne na temat polityki europejskiej. Delegacji polskiej przewodniczył Rafał Trzaskowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a delegacji szwedzkiej Hans Dahlgren, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowy prowadzone w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczyły wielu tematów, w tym m.in. strategicznej współpracy dwustronnej, polityki klimatyczno-energetycznej zwłaszcza w kontekście planów…

Wsparcie samorządów w pozyskiwaniu funduszy europejskich
Partnerzy prywatni mogą wesprzeć samorządy w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Projekty PPP będą zyskiwać na popularności W nowej perspektywie UE projekty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego będą bardziej popularne. Dotychczas środki unijne raczej wypierały rozwiązania w ramach PPP, bo samorządy wolały realizować projekty wyłącznie we własnym zakresie. W nowym okresie programowania dokumentacje programów operacyjnych zezwalają na…

Wizja Polskich Wojsk Lądowych – seminarium
Szwedzko-brytyjskie seminarium 19 lutego w Warszawie odbyło się seminarium „Wizja Polskich Wojsk Lądowych – Szanse i Zagrożenia”. Spotkanie zorganizowały wspólnie ambasady: Wielkiej Brytanii i Szwecji w Polsce we współpracy z firmą BAE System Hägglunds. Oprócz ambasadorów i attaché wojskowych obu ambasad pojawili się także goście ze Szwecji, m.in. doradca z Wojskowej Agencji ds. Zaopatrzenia, a…

Bezpieczeństwo IT – system FUDO 2.0
FUDO 2.0 – czas postawić na inteligencję w bezpieczeństwie IT Warszawa, 23 lutego 2015 r. – Firma WHEEL Systems, uznany producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT wprowadza do sprzedaży system FUDO 2.0 – unikalny w skali światowej, samodzielny system inteligentnego monitorowania sesji zdalnych. Narzędzie, służące do analizy powłamaniowej i ochrony firmowej sieci przed nadużyciami ze…

Utworzenie europejskiej unii energetycznej
Wicepremier Piechociński i wiceprzewodniczący KE Šefčovič o utworzeniu europejskiej unii energetycznej Kluczowymi elementami unii energetycznej powinny być działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa oraz dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z Marošem Šefčovičem, wiceprzewodniczącym KE ds. unii energetycznej. Rozmowa odbyła się 2 lutego 2015 r. w MG. Wicepremier Piechociński…

Szwedzki rynek – charakterystyka
Charakterystyka rynku szwedzkiego Szwecja jest obszarowo krajem prawie półtorakrotnie większym od Polski i zamieszkałym przez ponad 9 mln mieszkańców, z czego 30% skupionych jest w trzech aglomeracjach − Sztokholmie, Göteborgu i Malmö. Ośrodki te spełniają również rolę głównych centrów gospodarczych Szwecji. Tam mają swoje siedziby największe przedsiębiorstwa szwedzkie i międzynarodowe, tam też podejmowane są najważniejsze…

Dyżur konsularny w Göteborgu
Dyżur konsularny w Göteborgu – 19 lutego w godzinach od 9:00 do 18:00 Wydział Konsularny uprzejmie informuje, że dyżur konsularny w Göteborgu odbędzie się w czwartek, 19 lutego w godzinach od 9:00 do 18:00 w siedzibie Związku Polskich Katolików, Säveåns Strandgata 4, 415 05 Göteborg. Zapisy na dyżur przyjmowane są telefonicznie pod numerem 08 –…

Nowe zasady zatrudniania niepełnosprawnych
POPON: potrzebne są dalsze zmiany Od stycznia rozszerzony został krąg osób niepełnosprawnych, za które pracodawca może otrzymać zwrot kosztów poniesionych w związku z ich zatrudnieniem. Złagodzone zostają też warunki uzyskania dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych. Zdaniem prezesa POPON-u zmiany są jednak niewystarczające i niedostosowane do obecnej sytuacji na rynku. Dobrym rozwiązaniem może być zwiększenie zatrudnienia…

Gdzie uzyskać wizę w Polsce
Gdzie uzyskać wizę Wizy wydawane są jako wizy Schengen albo krajowe przez polskiego konsula. W celu uzyskania wizy należy się zwrócić do właściwej polskiej placówki dyplomatycznej lub konsularnej. Wiza Schengen (oznaczona symbolem C) – wydawana jest, gdy planowany pobyt na terytorium państw członkowskich obszaru Schengen nie przekracza 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu. Wiza…

Bony dla młodych bezrobotnych w Polsce
Już ponad 13 tys. osób skorzystało z bonów dla młodych bezrobotnych Polacy wciąż niezbyt chętnie zmieniają miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy. Zwiększenie mobilności pracowników będzie jednym z ważniejszych wzywań w tym roku. Pomagają w tym bony dla młodych bezrobotnych wprowadzone w ubiegłym roku przez resort pracy. Z różnego typu pomocy oferowanej młodym przez urzędy…

Najważniejsze trendy zatrudnienia w firmach IT w 2015 r.
Branża IT Tutaj znajdziesz pracę Raporty z badań rynku pracy wskazują na to, że wykwalifikowani specjaliści z branży IT nie muszą martwić się o brak propozycji zatrudnienia. Najwięcej stanowisk oferują firmy z siedzibami w dużych miastach, m.in. Warszawie, Łodzi czy Poznaniu. Czy fachowcy z sektora IT nadal będą w cenie w roku 2015? Olga Narzekalak,…

Polskie firmy próbują rozwijać wolontariat pracowniczy
Wolontariat pracowniczy przynosi korzyści nie tylko potrzebującym, lecz także wolontariuszom i firmom W Polsce wolontariat i bezinteresowne wspieranie innych nie są jeszcze szczególnie popularne – w listopadowym globalnym rankingu World Giving Index Polacy zajęli odległe 115. miejsce, spadając o 31 pozycji w stosunku do poprzedniego roku. Polskie firmy próbują rozwijać wolontariat pracowniczy. Jak wynika…

Blokady przy zaciąganiu kredytu na święta
Nie daj się zablokować przy zaciąganiu kredytu na święta Planujesz wzięcie przedświątecznego kredytu gotówkowego? Wypytywanie o oferty w różnych bankach może skończyć się tym, że zostanie nałożona blokada, która uniemożliwi uzyskanie kredytu nawet przez najbliższe kilka miesięcy. Za każdym razem, kiedy staramy się o kredyt, musimy podać bankowi swoje dane oraz zgodzić się, aby…

Młodzi Polacy odnoszą sukcesy w arbitrażu
Arbitraż atrakcyjny dla młodych prawników w Polsce. Są w tym coraz lepsi – pokonali harwardzkich studentów w prestiżowym konkursie Młodzi Polacy odnoszą sukcesy w arbitrażu. Pokonali nawet studentów Harvardu w prestiżowym, międzynarodowym konkursie w Stanach Zjednoczonych. W Warszawie zakończył się właśnie finał podobnej rywalizacji odnoszącej się do projektu Wspólnej Ramy Odniesienia w prawie europejskim….

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
10 grudnia to ważna data – to tego dnia przypada rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. 10 grudnia obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Uchwalona w 1948 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka to swego rodzaju kontrakt zawarty pomiędzy rządami a obywatelami, gwarantujący bezwarunkowe przestrzeganie praw i wolności wszystkich ludzi. Motywem przewodnim…

Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji
Zwyciężczyni konkursu o TTIP Serdecznie gratulujemy Pani Oldze Nowickiej zwyciężczyni konkursu na esej o Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie Handlu i Inwestycji zorganizowanym przez PISM, Ambasadę Brytyjską i Ambasadę Szwecji. Zwycięski esej nosił tytuł “Small businesses, big opportunities – the TTIP and the EU’s SMEs” i dotyczył jednej z fundamentalnych części TTIP – małych i…

Przedterminowe wybory w Szwecji
Szwedzki premier ogłasza decyzję o rozpisaniu przedterminowych wyborów Szwedzki parlament – Riksdag – przegłosował wczoraj projekt budżetut na 2015 rok autorstwa opozycji. W związku z tym premier mniejszościowego lewicowego rządu Stefan Löfven poinformował, że 29 grudnia ogłoszone zostaną przedterminowe wybory, które odbędą się 22 marca 2015 roku. – Sytuacja w Szwecji jest poważna. 29 grudnia…

Polska niezależność energetyczna – nowe kontrakty
M. Budzanowski: Inwestycje i nowe kontrakty gazowe mogą zapewnić Polsce niezależność energetyczną Budowa i rozbudowa interkonektorów na czterech granicach, zwiększenie pojemności magazynowej, nowe kontrakty na import gazu płynnego z całego świata i zwiększenie krajowego wydobycia – takie kroki w kierunku zwiększenia niezależności energetycznej Polski postuluje Mikołaj Budzanowski, były minister skarbu państwa. Pozytywnie ocenia to,…

Najcenniejsza Polska Marka 2014
Dekoral w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 Już po raz kolejny Dekoral znalazł się w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W kategorii produktów niespożywczych marka zajęła 15 miejsce, zaliczając tym samym awans o trzy oczka w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem oraz wyprzedzając najbliższą konkurencję. Flagowy brand PPG Deco Poska okazał się być…

Święta Łucja przyjedzie do Gdańska
1 grudnia z siostrzanego miasta Gdańska – Kalmaru – przyjedzie św. Łucja z orszakiem. Do Gdańska Łucje przybywają na zaproszenie władz miasta nieprzerwanie od 1992 roku. To jeden z elementów zacieśniania współpracy partnerskiej między oboma miastami. 1 grudnia Świętą Łucję wraz z orszakiem spotkać będzie można na Długim Targu (okolice fontanny Neptuna) ok. godziny 17.00-17.30,…

Relacje pracodawców z kandydatami do pracy
Pracodawcy nie dbają o kontakt z kandydatami do pracy. To może im zaszkodzić Choć 65 proc. pracodawców deklaruje, że dba o relacje z kandydatami, to sami zainteresowani (blisko 60 proc.) uważają inaczej. Skarżą się przede wszystkim na brak informacji zwrotnej o otrzymanej aplikacji. Negatywna opinia kandydata może przełożyć się na gorsze wyniki firmy. 46 proc….

Mieszkamy w Polsce – konkurs
KONKURS FOTOGRAFICZNY „Mieszkamy w Polsce” Lubisz fotografować? Zgłoś się i wygraj atrakcyjne nagrody! Urząd do Spraw Cudzoziemców ogłasza konkurs fotograficzny, którego celem jest zaprezentowanie sylwetek cudzoziemców, którzy mieszkają w Polsce. Liczy się ciekawy pomysł. Zdjęcie ma prezentować wizerunek cudzoziemca na tle krajobrazu albo innej przestrzeni, która w jakiś sposób kojarzy się z Polską. Dla laureatów…

Europa ogląda seriale – badania
Spoiler Alert. Samsung sprawdza jak Europa ogląda seriale Zgodnie z nowym raportem firmy Samsung dotyczącym zwyczajów europejskich widzów, jesteśmy zaskakująco ostrożni w ujawnianiu wątków fabuły. Siedem na dziesięć osób (71 procent) przyznało, że nigdy nie ujawniłoby szczegółów fabuły serialu umyślnie, gdyż sami nie chcieliby, aby ich to spotkało. Aby podkreślić rolę, jaką telewizja pełni w…

Polskie obligacje atrakcyjne dla inwestorów
Polskie obligacje wciąż atrakcyjne dla inwestorów. Na papierach w euro zaczyna się tracić Mimo spadku stóp procentowych NBP inwestorzy nie rezygnują z polskich obligacji. Choć są nisko oprocentowane, to i tak są znacznie bardziej atrakcyjne niż przynoszące straty obligacje w euro. Stopa oprocentowania depozytów w Europejskim Banku Centralnym wynosi -0,2 proc, a w Narodowym…

Stanisław Koziej o sytuacji w Europie
Szef BBN Stanisław Koziej przedstawia polskie oceny sytuacji bezpieczeństwa w Europie Podczas wykładu w szwedzkiej Wyższej Akademii Obronnej przebywający z wizytą w Sztokholmie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego opisał najważniejsze wyzwania dla bezpieczeństwa Polski oraz Europy. “Szwecja była pierwszym krajem, który poznałem jako wykładowca akademicki poza żelazną kurtyną” zaznaczył generał Stanisław Koziej, otwierając wspólnie zorganizowany przez…

Polska w rankingu Doing Business
Polska może ponownie awansować w przyszłorocznym rankingu „Doing Business”. Głównie dzięki zmianie prawa budowlanego Poprawa pozycji Polski w raporcie „Doing Business” cieszy ekspertów, ale zaznaczają oni, że wynika przede wszystkim z aktywności samych przedsiębiorstw. Jak zauważa Wojciech Warski z Business Centre Club, problemem nadal są niesprzyjające działania rządu i procedury prawa gospodarczego, które praktycznie się…

Które województwa w Polsce są najbardziej zadłużone
Bankier.pl dotarł do informacji dotyczących zadłużenia, dochodów i wydatków poszczególnych regionów. Finanse województw to jedna z większych „tajemnic” budżetowych państwa. Wbrew pozorom wcale nie jest tak różowo i zanim zadecydujemy na kogo zagłosować – lepiej sprawdźmy, jakim był gospodarzem. – Wbrew pozorom mało wiemy o regionach Polski, a już naprawdę niewiele o sytuacji finansowej…

Badania i rozwój w Polsce
Bez współpracy nauki i biznesu rozwój gospodarki jest niemożliwy. Polska wciąż wydaje na ten cel mniej niż inne kraje UE Państwa UE wydają na badania i rozwój średnio 2 proc. PKB rocznie. Polsce dużo do tego wyniku brakuje. Z 0,9 proc. jest daleko w tyle za liderami rankingu – Niemcami, Szwecją czy Finlandią (ponad 3…

3900 złotych to średnia pensja w Polsce
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 8,5 zł brutto w ujęciu miesięcznym i wyniosło 3900,40 zł brutto (2783 zł netto). W analogicznym okresie wskaźnik zatrudnienia nie zmienił się i wyniósł 5537,3 tys. – Rok 2014 miał być okresem poprawy koniunktury w Polsce. Niestety, na skutek czynników zewnętrznych, czyli recesji w strefie euro oraz…

Centrum ICT w Szwecji
Ericsson otwiera pierwsze globalne centrum ICT w Szwecji Ericsson umacnia swoją obecność w Europie poprzez otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT z siedzibą w Linköping (Szwecja) Jest to pierwsze z trzech zrównoważonych ekologicznie i opartych na nowoczesnych technologiach centrów globalnych ICT, które będą zawierać pełną ofertę spółki Wykorzystując najnowszą technologię chmury, centrum umożliwia ponad 25…

Streaming a tradycyjna telewizja
Ericsson ConsumerLab: liczba użytkowników korzystających ze streamingu jest niemal równa liczbie tradycyjnych telewidzów Streaming cieszy się obecnie niemal taką samą popularnością, jak tradycyjna telewizja, tracąc do niej zaledwie 2 punkty procentowe pod względem korzystania w skali tygodniowej Osiągnięty w ciągu zaledwie 2 lat 25-procentowy wzrost liczby klientów gotowych zapłacić za dostęp do treści na…

Ericsson i sieci radiowe
Ericsson przestaje rozwijać modemy – przenosi zasoby do sieci radiowych Strategia wzrostu oparta jest na przekierowaniu inwestycji z modemów do R&D sieci radiowych, w tym małych komórek Koniec rozwoju małych modemów LTE, związany jest z zamiarem zmniejszenia lub przesunięcia siły roboczej. Trwają negocjacje z przedstawicielami pracowników w celu ustalenia dalszych działań. Dostawa komercyjnie dostępnego…

Zielony sukces w Polsce
Zielony sukces, czyli jak wspierać polski biznes Czy administracja państwowa może efektywnie wspierać przedsiębiorców? „Tak, i my jesteśmy tego najlepszym przykładem” – mówi właściciel firmy ASKET Roman Długi, laureat pierwszej edycji projektu GreenEvo, działającego od pięciu lat z inicjatywy Ministerstwa Środowiska. GreenEvo wspiera w ekspansji zagranicznej polskie przedsiębiorstwa z branży zielonych technologii, m.in. ułatwiając im…