Co trzecia para w Polsce kłóci się o finanse Kwestie finansowe są powodem kłótni aż u 1/3 par w Polsce (33%). U Czechów (29%) i Słowaków (31%) sytuacja wygląda podobnie. W Bułgarii natomiast, nawet co druga kłótnia w związku wynika z problemów związanych z finansami. Pieniądze, zaraz po niewierności, są drugą najczęstszą przyczyną rozstań i…
Kategoria: Ciekawostki

Jak Polacy wybierają mieszkania
Polacy nie ufają deweloperom – wynika z badań „Jak Polacy wybierają mieszkania?” zleconych przez agencję Procontent Communication. Blisko 40 procent zapytanych nie wskazało żadnej firmy godnej zaufania. – Wśród wymienionych deweloperów kilkukrotnie wskazana jest agencja pośrednicząca w obrocie nieruchomościami. Świadczy to o niskim poziomie wiedzy na temat rynku – mówi newsrm.tv Monika Zgierun, Procontent Communication….

O czym powinni pamiętać Polacy podczas kupowania samochodu
Kupujesz używany samochód? O tym powinieneś pamiętać Zakup auta to poważny wydatek, nawet kiedy jest ono używane. Na portalach aukcyjnych „wyjątkowych okazji” nie brakuje. Skorzystać opłaca się jednak jedynie z niektórych ofert. Co zatem zrobić, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto? „Po znalezieniu korzystnej oferty najpierw sprawdźmy sprzedawcę, potem poszukajmy jak najwięcej informacji w internecie…

Co robią Polacy na emeryturze
Wesołe jest życie seniora Najpierw pracujemy, potem wychowujemy dzieci i zajmujemy się rodziną. Dopiero w późnym wieku, na emeryturze, zyskujemy czas dla siebie. Co z nim robić? Najlepiej uczyć się nowych rzeczy i odświeżyć swoje hobby, na które zawsze brakowało nam czasu. Osoby starsze coraz liczniej chodzą na zajęcia do klubów seniora. Rozwijają tam swoje…

Czy Polacy sięgają po alkohol podczas wypoczynku
Podczas letniego wypoczynku sięgasz po alkohol? Uważaj! Alkohol kojarzy nam się z przyjemnością, relaksem, imprezą. Trunkami najczęściej raczymy się w domu (75%), pubie (12%) lub na świeżym powietrzu (8%). Kiedy pijemy latem, musimy zachować większą ostrożność: alkohol w połączeniu z upałem może znacznie skrócić naszą dobrą – i świadomą – zabawę. „Alkohol rozszerza naczynia krwionośne,…

Gdzie mieszkają członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej
Kungahuset Gdzie mieszkają członkowie rodziny królewskiej Para królewska od lat ’80 mieszka w pałacu Drottningholm na wyspie Lovön (na przedmieściach Sztokholmu). W 1991 roku pałac jako jedno z pierwszych miejsc w Szwecji, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękna rezydencja w stylu renesansowym została wybudowana pod koniec XVII wieku, otacza go równie piękny park…

Jak Polacy mogą wyjść z długów krok po kroku
Przewodnik jak wyjść z długów krok po kroku Widoczny od wielu lat stopniowy wzrost kwoty niespłacanych zobowiązań finansowych Polaków powoli urasta do rangi poważnego problemu społecznego. Chcąc zaspokoić swoje potrzeby konsumpcyjne, na potęgę korzystamy z łatwo dostępnych kredytów czy usług firm oferujących szybkie i niewymagające zbędnych formalności pożyczki. Pochopne i nierozważne sięganie po tego typu…

Polacy coraz lepiej reagują na sygnały alarmowe
Piotr Głowacki: zawsze się wzruszam, kiedy słyszę sygnał karetki i widzę samochody ułatwiające jej przejazd Polacy coraz lepiej reagują na sygnały alarmowe – uważa Piotr Głowacki. Aktor twierdzi, że wzrusza go widok samochodów ustępujących pierwszeństwa jadącej na sygnale karetce. Jego świadomość w tym zakresie ukształtował udział w filmie „Bogowie” oraz serialu „Gwiazdy w karetce”. Przy…

Fascynacja Polaków życiem na przedmieściach
Polacy chcą mieszkać w zieleni Według raportu CBOS [1], coraz więcej Polaków gdyby mogło wybrałoby życie na wsi. Analitycy wskazują, że już ponad 40% badanych preferuje mieszkanie poza centrami miast, a to ponad 10% więcej niż w 1998 roku. Coraz częściej takie stanowisko deklarują także osoby młode – co trzecia z nich wybrałaby do życia…

Jakie mieszkania kupują Polacy
Jakie mieszkania kupują Polacy, czyli kilka słów o rynku deweloperskim Budownictwo mieszkaniowe w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie, a stale wzrastająca liczba osób zainteresowanych zakupem własnego „M” świadczy o końcu kryzysu. Zmiany jakie obserwujemy wynikają zarówno z nowych rozwiązań technologicznych, jak i ewoluujących oczekiwań klientów. To właśnie chęć dostosowania się do rynkowych trendów jest…

Czy Polacy powinni uważać na kleszcze
Koinfekcje przy boreliozie – terapie ziołowe Kleszcze są nosicielami wielu bakterii i zakażają swoich żywicieli wieloma różnymi mikroorganizmami. Borelioza, wywołana przez krętki boreliozy, jest tylko jedną z przenoszonych przez nie chorób. Osoby zarażone tylko i wyłącznie boreliozą należą do rzadkości. Do najczęściej występujących koinfekcji boreliozy zalicza się pierwotniaki i bakterie z rodzaju: – Babezja…

Sześciu na dziesięciu Polaków na wakacje wybierze się własnym samochodem
Wakacyjna podróż autem bez niespodzianek Sześciu na dziesięciu Polaków na wakacje wybierze się własnym samochodem. Plusem tego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego dotarcia do mało popularnych miejsc. Auto daje także poczucie niezależności. Zanim jednak wyruszymy nim w podróż, warto się do niej przygotować. „Przed rozpoczęciem wakacyjnej wyprawy kierowca powinien sprawdzić, czy samochód jest w pełni…

Polacy boją się eksperymentować w łóżku
Polacy mają w łóżku wiele zahamowań i boją się eksperymentować. Blokady w sferze intymnej najtrudniej jest przełamać kobietom Intymność i bliskość są tematem tabu głównie dla osób, które wkraczając w dorosłość, nie przeszły gruntownej edukacji seksualnej. Kobiety wstydzą się mówić partnerom o swoich odczuciach, pragnieniach i fantazjach. W wielu związkach seks nie wiąże się…

Jak Polacy wybierają wózek dla dziecka
Jak dobrać odpowiedni wózek dla dziecka? Pierwsze dziecko, to pierwsze pytania jakie rzeczy należy kupić. Ubranka, zabawki kupujemy intuicyjnie, ale co się dzieje, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? O czym należy pamiętać i czym się kierować wybierając pierwszy wózek dla naszego malucha podpowiada Beata Siwiec. Podstawowym pytaniem jakie sobie powinniśmy zadać to, gdzie ten…

Dni wolne od pracy w Sztokholmie w 2016 roku
Dni wolne od pracy w Sztokholmie w 2016 roku – spis: 1 stycznia – Nowy Rok (nyårsdagen) 6 stycznia – Trzech Króli (trettondedag jul) 25 marca – Wielki Piątek (långfredagen) 28 marca – Poniedziałek Wielkanocny (annandag påsk) 1 maja – Święto Pracy (första maj) 8 maja – Wniebowstąpienie Pańskie (Kristi himmelsfärdsdag) 15 maja – Zielone…

Polacy doceniają rozwój usług e-commerce
Polacy doceniają rozwój usług e-commerce w branży budowlanej 7 na 8 Polaków jest usatysfakcjonowanych z obsługi i wsparcia, jakie otrzymują, składając w Internecie zapytania ofertowe w poszukiwaniu dostawcy potrzebnego im produktu lub wykonawcy usług budowlanych oraz są gotowi polecić serwis swoim znajomym – wynika z badania satysfakcji serwisu Oferteo.pl. Zadowolenie widoczne jest również w…

Bezpieczeństwo ruchu lotniczego nad Bałtykiem
Rośnie zagrożenie bezpieczeństwa lotów nad Bałtykiem Pogarsza się stan bezpieczeństwa ruchu lotniczego nad Bałtykiem, alarmuje szwedzki Zarząd Transportu. Wzrost zagrożenia jest wyraźny w minionych dwóch latach. W 2012 r. zanotowano w pobliżu granic szwedzkiej przestrzeni powietrznej cztery poważne incydenty. W ubiegłym roku było ich już 23. W jednym uczestniczył duński samolot lecący z Kopenhagi…

Czy Polacy czerpią satysfakcję z pracy
Jak pracować mądrze i czerpać satysfakcję z pracy Jak pokazuje praktyka, nawet najbardziej wytężona praca nie zawsze jest gwarantem sukcesu czy samozadowolenia. Nie musimy jednak spędzać więcej czasu w biurze, by osiągnąć satysfakcjonujące życie zawodowe. Wystarczy, że zaplanujemy naszą pracę w inteligentny sposób. Pracować mniej i mieć lepsze efekty to możliwe. Określ priorytety Zbyt duża…

Czy możemy żądać usunięcia wyników w Google
Eksperci odzyskiwania danych podsumowują rok „prawa do bycia zapomnianym” w Polsce Mija rok, od kiedy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że prywatni użytkownicy mają prawo żądać od Google usunięcia wyników zapytań zawierających ich imię i nazwisko. W tym czasie użytkownicy z Polski skorzystali z tej możliwości w 9 077 przypadkach. – Dynamiczny rozwój internetu…

Polacy coraz chętniej pomagają osobom potrzebującym
Polacy coraz częściej wspierają organizacje dobroczynne Z badań TNS Polska wynika, że Polacy coraz chętniej pomagają osobom potrzebującym. Czynią to jednak nieregularnie, zazwyczaj w okresie przedświątecznym lub przy okazji rozliczeń podatkowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że większości Polaków nie stać na regularne, co miesięczne wspieranie instytucji dobroczynnych. Polacy najchętniej przekazują więc datki…

Internet rzeczy to szansa dla Europy
Internet rzeczy za kilka lat zrewolucjonizuje większość branż. To szansa na rozwój technologiczny Europy Internet rzeczy to szansa dla Europy na dogonienie najbardziej rozwiniętych technologicznie gospodarek świata. Jak ocenia Fujitsu, jeden z czołowych międzynarodowych koncernów specjalizujących się w nowych technologiach, połączenie w sieć działających na całym świecie urządzeń będzie przełomem o rewolucyjnym znaczeniu dla każdej…

Leksykon emigracji polskiej w Szwecji
„Leksykon emigracji polskiej w Szwecji” – 600 haseł, 700 zdjęć. Nowa publikacja Wydawnictwa Polanica trafiła do sprzedaży. Powyższa publikacja to czwarte tego typu opracowanie wydawnictwa Polanica. W 2003 roku ukazała się „Kto jest kim wśród Polonii szwedzkiej”. Najnowsza różni się jednak o tyle, iż oprócz not typowo biograficznych zawiera też takie, które napisane są na…

Gotowanie z dziećmi to przygoda
Gotowanie z dziećmi to frajda Jak przekonać dzieci, że samodzielnie przygotowane potrawy smakują lepiej od gotowych i często niezdrowych produktów? Wystarczy odrobina wolnego czasu i stół otwarty na kulinarne eksperymenty. Dzieci swoje przyszłe nawyki żywieniowe wynoszą z domu, warto więc już od najmłodszych lat dawać im dobry przykład oraz możliwość poznania różnorodnego pożywienia. Jeśli maluchy…

Czy Polacy jeżdżą na festyny ludowe
Artyści ludowi – wierni tradycji i folklorowi Na festynach ludowych nie brakuje straganów z wyrobami rękodzielniczymi. Chętnie oglądamy i kupujemy te unikatowe, ręcznie robione cuda. Kim są ich twórcy i dlaczego zależy im na dzieleniu się swoim talentem? Liczba artystów ludowych spada. Wiele profesji, takich jak hafciarz, wikliniarz czy garncarz, to obecnie zawody ginące….

Polacy muszą dłużej pracować
Prof. Marek Góra: Polacy są zmuszeni dłużej pracować, bez względu na politykę. Muszą zacząć o siebie dbać Wiek emerytalny będzie coraz wyższy i to niezależnie od decyzji politycznych. Przyczyni się do tego demografia. W 2050 roku na jednego emeryta będzie przypadać jeden pracujący. Dlatego żeby dłużej pozostać aktywnym, również zawodowo, trzeba zacząć dbać o…

Polak, laureat grantu ERC sprawdza odległe obszary matematyki
Laureat grantu ERC sprawdza mosty między odległymi obszarami matematyki Jednym z kryteriów piękna w matematyce jest odkrywanie zaskakujących połączeń – mówi dr Piotr Nowak, laureat prestiżowego grantu ERC. W swoim projekcie chce badać takie nieoczywiste połączenia – „mosty” łączące dość odległe obszary matematyki. „Dla różnych matematyków różne rzeczy są piękne. Własny gust matematyczny buduje…

Podkładki SARGAS na festiwalu Dreamhack Winter w Szwecji
Mionix zapowiedział kompletnie nową serię podkładek SARGAS Zadebiutowały one 26 listopada podczas odbywającego się w Szwecji festiwalu Dreamhack Winter, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń na świecie. Jak ma wyglądać odnowiona seria? Do tej pory podkładki z serii Sargas występowały w czterech rozmiarach – 320, 400, 450, a największe – 900. Teraz…

Polacy opracowali rozwiązanie, które zwiększy przepustowość sieci Internet nawet o 30 procent
Rutery z AGH: żeby łącza tak łatwo się nie zapychały Operatorzy Internetu wcale nie muszą dokupować nitek światłowodów, żeby zwiększyć przepustowość sieci. Pomóc mogą rutery, które wydajniej przesyłać będą dane. Zespół dr. Jerzego Domżała z AGH opracował rozwiązanie, które zwiększy przepustowość sieci nawet o 30 proc. „Wspólnie z moim zespołem staramy się opracować nowe…
Pierwsze testy systemu 5G i IoT firmy Ericsson w Ameryce Łacińskiej
Ericsson wprowadza system 5G w Brazylii Pierwsze testy systemu 5G i IoT w Ameryce Łacińskiej rozpoczną się w Brazylii w roku 2016 we współpracy z América Móvil Celem jest wsparcie brazylijskiego planu cyfryzacji, co pozwoli przyspieszyć rozwój takich branż, jak opieka zdrowotna, edukacja, energetyk, rolnictwo i nowe dziedziny przemysłu. Nowe projekty badawcze 5G ogłoszono…

Polscy internauci pomogą w rozwikłaniu zagadek Wszechświata
Jak gwiazdy będą wyglądały w przyszłości, a jak wyglądały przed milionami lat, czy Ziemi grozi katastrofa? W odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nasze domowe komputery. Naukowcy chcą wykorzystać drzemiące w nich moce do wykonywania obliczeń i symulacji kosmosu. W swoich komputerowych symulacjach naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego rozwiązują fundamentalne problemy Wszechświata, których…

Co wybierają młodzi Polacy po studiach
Dziecko czy praca – co wybierają młodzi po studiach? Ośmiogodzinny dzień pracy to relikt z epoki PRL – mówią 20 i 30-latkowie, pracujący w korporacji. Aż 44 proc. z nich zostaje regularnie po godzinach w pracy, spędzając tam kilkanaście godzin dziennie. Często pracują od rana do nocy, kosztem życia rodzinnego i planowania dzieci, gdyż…

Firma Vistal z Gdyni dostarczy do Szwecji konstrukcje stalowe
Konstrukcje stalowe z Gdyni do Goeteborga Firma Vistal z Gdyni rozpoczyna dostawy i montaż konstrukcji stalowych trzech mostów kolejowych i jednego kilometra kładek pieszo – rowerowych dla szwedzkiego Goteborga – podaje wykonawca. Konstrukcje stalowe wchodzące w skład tego projektu ważą łącznie 2.000 ton i będą częścią ogromnej inwestycji infrastrukturalnej miasta Goteborg mającej na celu…

25-letni Szwed zarobił 7,4 mln dol. w rok na YouTube
7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed Felix Kjellberg, który na YouTube występuje pod pseudonimem PewDiePie, w zeszłym roku zarobił 7,4 miliona dolarów na publikowanych przez siebie filmach Felix Kjellberg to w tej chwili najlepiej zarabiający youtuber na świecie. Z najnowszych danych wynika, że w 2014 roku na reklamach wyświetlanych…

Jaki sok Polacy powinni pić w upał
Jaki sok wybrać w upał? Termometr pokazuje ponad 30 stopni, nie chce się nic poza ochłodą. Jej można szukać także w tym, co spożywamy np. niektóre smaki owocowych soków ugaszą pragnienie i spowodują, że poczujemy się lepiej. Soki z owoców cytrusowych zawierają więcej kwasów organicznych, dzięki nim są bardziej orzeźwiające. Schłodzone przed spożyciem lepiej spełniają…

Kiedy Polacy mogą prosić o podwyżkę
Bezrobocie najniższe od 6 lat. Kiedy prosić o podwyżkę? W czerwcu stopa bezrobocia spadła o 0,4 p. proc. i wyniosła 10,4%. To najniższy odczyt od stycznia 2009 roku. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o 77 tys. osób – to mniej więcej tyle, ile liczy populacja Konina. Zdaniem ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza, w ciągu…

Zrównoważony transport w Sztokholmie i innych miastach przyszłości
Innowacje dla zrównoważonego transportu w miastach przyszłości 11 czerwca 2015 roku, w dniu rozpoczęcia tegorocznego Wrocław Global Forum, firmy Volvo Polska i 3M wspólnie zorganizowały spotkanie biznesowe, pt. Innowacje dla zrównoważonego transportu w miastach przyszłości. Jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed dużymi miastami na całym świecie jest redukcja zanieczyszczeń oraz obniżenie poziomu hałasu….

Szwedzkie Kolegium Handlowe o e-handlu
Nowy raport w sprawie przeszkód w e-handlu Szwedzkie Kolegium Handlowe – Kommerskollegium – sporządziło nowy raport, w którym przedstawia przeszkody prawne – na szczeblu krajowym jak i europejskim – które utrudniają e-handel w Unii Europejskiej. Projekt jednolitego wewnętrznego rynku cyfrowego jest nadal daleki od całkowitej realizacji. Statystyki wskazują między innymi, że e-handel w Europie…

W maju 79 proc. Polaków było przeciwnych wprowadzeniu euro w Polsce
Stosunek Polaków do wprowadzenia euro – maj 2015 Warszawa, 29 maja 2015 r. – W maju 79 proc. Polaków było przeciwnych wprowadzeniu euro w Polsce. W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek przeciwników wzrósł o 2 punkty procentowe. Obecnie 48 proc. Polaków jest zdecydowanie przeciwnych przyjęciu przez Polskę euro, a raczej przeciwnych jest 31 proc….

Jaki jest najlepszy pracodawca w Polsce
MSZ najlepszym pracodawcą Nagrodę za zdobycie 1. miejsca wśród najlepszych pracodawców w Polsce, według opinii studentów prawa i kierunków pokrewnych, odebrała 12 maja w Warszawie Zastępca Dyrektora Biura Spraw Osobowych MSZ Katarzyna Zima-Różycka. – Cieszymy się, że MSZ jako urząd administracji państwowej zostało przez studentów prawa i kierunków pokrewnych oraz przez profesjonalistów uznane za…

W co ubiorą się Polacy w sezonie wiosna-lato
Sezon wiosna-lato zapowiada się soczyście W tym sezonie zdecydowanie będą dominować mocne i żywe kolory. Projektanci inspirują się pięknymi barwami owoców i zachęcają nas do sięgania po odważne wzory. Oprócz dodatków modowych w soczystych barwach, jak bransoletka czy apaszka, na ulicach królować będą także równie soczyste w smaku owocowe przekąski. W tej roli idealnie…

Głosowanie bez konieczności osobistego pojawiania się w danym miejscu
Obywatelu, głosuj w wyborach tam, gdzie ci pasuje! Chcesz wyrażać swoje opinie i współdecydować o tym, co dzieje się w kraju, lecz w wyznaczonym terminie nie możesz stawić się w lokalu wyborczym? Odpowiednie zaświadczenie pozwoli ci zagłosować bez konieczności osobistego pojawiania się w tym miejscu. Jeśli chodzi o nadchodzące wybory prezydenckie, o możliwość głosowania…

Czy Polacy muszą marzyć o dobrej żywności
Czy Polak będzie musiał marzyć o dobrej żywności ? W czwartek 9.04.2015 r Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Hucznie ogłoszono, że te nowe przepisy umożliwią rolnikom sprzedaż bezpośrednią produktów żywnościowych wytworzonych z własnych surowców bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej, ale……

Finansowanie studiów za granicą – komisja finansów
Komisja finansów za nowelą ws. finansowania studiów za granicą Studenci, którzy dostaną się na studia na najlepszych zagranicznych uczelniach, będą mogli skorzystać z finansowej pomocy państwa – przewiduje rządowy projekt, który pozytywnie zaopiniowała w środę sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym oraz ustawy o…

Jak przygotować samochód do zimy
Zima to egzamin dla samochodu. Ujawnia zarówno niedociągnięcia serwisowe, jak i niedbałość kierowcy o pojazd. Najważniejsza jest profilaktyka – twierdzi ekspert. Podstawą w zimie jest akumulator. Jeżeli już wcześniej nie był w pełni wydajny i mieliśmy problemy z uruchomieniem auta, możemy być pewni, że podczas mrozu nas zawiedzie. Gdy samochód nie zapala, najgorszym rozwiązaniem…

Drzewo Sierpińskiego w Sztokholmie
Co łączy Kraków z bozonem Higgsa? Gdzie ryby wyszły na ląd? Jak pogodzić prawą i lewą półkulę mózgu? Odpowiedź znajdziesz na matematycznym drzewie, które wyrosło na placu Raoula Wallenberga w centrum Sztokholmu. Rzeźbę w kształcie drzewa można oglądać między 23 a 29 września w Sztokholmie, a w październiku w Uppsali. Jej kształt został zainspirowany…

Bajki Astrid Lindgren – audiobook
Nowy audiobook Edyty Jungowskiej z serii z bajkami Astrid Lindgren Czy istnieje książka dla wszystkich? Tak! Niewątpliwie to właśnie ona – „Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku” znana również pod tytułem „My na wyspie Saltkråkan”. Przygodami szalonej pięcioosobowej rodzinki ze Sztokholmu w wydaniu Edyty Jungowskiej, czytającej tę wyjątkową opowieść zachwycą się na pewno wszyscy…

Anders Miolin w Polsce
Anders Miolin – kurs mistrzowski i koncert gitarowy Anders Miolin jest wirtuozem i propagatorem instrumentu o niezwyklym brzmieniu, gitary trzynastostrunowej ”Chiavi-Miolin”. Miolin jest profesorem na Uniwersytecie Sztuki w Zurichu. Koncertuje i kształci gitarzystów w klasie mistrzowskiej na całym świecie. Zapraszamy na jego pierwszy kurs mistrzowski w polsce do Radziejowic koło Warszawy w dniach 28.09. –…

Polskie drogerie
Polacy coraz mniej wydają na perfumy. Rośnie sprzedaż kosmetyków kolorowych. Polacy po kosmetyki nadal najczęściej chodzą do drogerii. Na drugim miejscu są dyskonty i internet. Do naszych koszyków najczęściej trafiają kosmetyki kolorowe oraz żele pod prysznic. Natomiast znacznie mniej pieniędzy wydajemy na perfumy. Polacy na kosmetyki wydali w zeszłym roku ponad 19 mld zł. W…

Wizytówki zapachowe
O ZAPACHACH, KTÓRE DODAJĄ PEWNOŚCI SIEBIE I… SPRZEDAJĄ! Pomagam szukać perfum idealnych. Tworzę wizytówki zapachowe dla osób, miejsc, usług i produktów, buduję garderoby zapachowe dla ludzi …– o sztuce doboru perfum i swojej profesji opowiada Marta Siembab, jedyna senselierka w Polsce, a nawet w Europie.Podobno jest Pani jedyną senselierką w Polsce. Czy to prawda? Tak,…

Szwedzka moda w kwietniu
Szwedzka moda – cud czy też nie Na początku XXI wieku zaczęto się mówić o „cudzie szwedzkiej mody”. Zdania są podzielone, jeśli chodzi o to, co ten termin dokładnie oznacza. Czy opisuje on sukces jak z bajki firmy Acne, światową ekspansję H&M, a może modę niezależną i awangardową? Na pewno wskazuje na dynamiczny rozwój szwedzkiej…

Milion koron szwedzkich na na rzecz funduszu wieczystego Auschwitz-Birkenau
Rząd szwedzki przekazał milion koron szwedzkich (ok. 500 tys. złotych) na rzecz funduszu wieczystego Auschwitz-Birkenau, podwajając tym samym wkład Szwecji. Dziś, 27 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i 69. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau był największym nazistowskim obozem zagłady podczas drugiej wojny światowej. Trafiło tam ok. 1,3 miliona…

Finał WOŚP w Szwecji
Rozpoczynamy wielkie przygotowania do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pewnością większość z Was wie co to za akcja, jednak dla tych, którzy spotykają się z tym hasłem pierwszy raz, odsyłamy do http://www.wosp.org.pl/. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji odnośnie zbliżającego się Finału 2014, ale my już zabieramy się do pracy! Szwedzki Finał WOŚP 2014…