Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie

Ambasada-Rzeczypospolitej-Polskiej-w-SztokholmieAdam Hałaciński – urodzony w 1962 roku w Warszawie, student wydziałów neofilologii oraz dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, magister filologii germańskiej.

Zawodowy dyplomata, członek korpusu służby cywilnej. W służbie zagranicznej od 1989 roku. Zastępca dyrektora i dyrektor departamentów europejskiego pionu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zastępca szefa polskiego przedstawicielstwa przy OBWE oraz zastępca ambasadora Polski w Austrii. Ambasador tytularny.

16 września 2010 roku akredytowany w Królestwie Szwecji jako Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej.

Kontakt:

Karlavägen 35, 114 31 Sztokholm
Tel 0046-8-50 57 50 00, Fax 0046-8-50 57 50 86
sztokholm.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Ambasada czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-16.00

SPRAWY KONSULARNE

Jeżeli wiadomość/zapytanie dotyczy spraw konsularnych, wizowych, spadkowych, obywatelstwa i kwestii związanych z podejmowaniem pracy w Szwecji, prosimy kontaktować się z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Sztokholmie.

GOSPODARKA

Jeżeli wiadomość/zapytanie dotyczy współpracy handlowej lub informacji o gospodarce Polski, transporcie, komunikacji i polityce socjalnej czy kwestii ochrony środowiska prosimy kontaktować się z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie

Fot: sxc.hu