Doskonalenie prawa – współpraca Polski i Szwecji

 polska-szwecja-wspolpraca

Działania deregulacyjne prowadzone przez rządy Polski i Szwecji oraz nowe rozwiązania w obszarze lepszego prawa, konsultacji społecznych i zasad przygotowywania ocen wpływu przepisów prawa na przedsiębiorców to najważniejsze tematy spotkań wiceministra gospodarki Mariusza Haładyja z przedstawicielami szwedzkiego Ministerstwa Gospodarki. Podsekretarz stanu w MG odwiedził Sztokholm 8 marca 2013 r.

Wiceminister Haładyj spotkał się z sekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki Szwecji Maritą Ljung oraz przedstawicielami Szwedzkiej Agencji ds. Rozwoju Gospodarczego i Regionalnego. Podczas spotkania rozmawiano o polskich i szwedzkich doświadczeniach w obszarze poprawiania jakości stanowionego prawa oraz zasadach przeprowadzania konsultacji społecznych w obu krajach.

Podsekretarz stanu w MG wziął również udział w seminarium zorganizowanym przez Szwedzko–Polską Izbę Gospodarczą oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sztokholmie, na którym zaprezentował działania MG poprawiające warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Przedstawił również funkcjonujący w naszym kraju system zachęt dla inwestorów zagranicznych.

Redaktor wprowadzający: Gudowska Bogna

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (mg.gov.pl)

Fot: sxc.hu