REKLAMA


Zielona Szwecja – kwestie bardzo ważne dla Szwecji

zielona-szwecja

Zielona Szwecja – środowisko, energia, rozwój

Ochrona środowiska, energia odnawialna i zrównoważony rozwój to kwestie bardzo ważne dla Szwecji. Na poniższych portalach można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Na anglojęzycznych stronach Szwedzkiego Związku Bioenergii [https://www.svebio.se/?p=776&m=518] (Svebio) można dowiedzieć się wszystkiego o bioenergii i jak jest ona używana w Szwecji. Można tam też pobrać anglojęzyczne publikacje.

Fundację Baltic Sea 2020 [http://www.balticsea2020.org/index.php?lang=en] założył w 2005 roku Björn Carlson. Zasoby fundacji przeznaczane są na innowacyjne projekty, które przyczyniają się do rozszerzania wiedzy o Morzu Bałtyckim.

SymbioCity [http://www.symbiocity.org/] jest marką towarową i pojęciem, które podsumowuje szwedzką tradycję i doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju społecznego i efektywnego wykorzystywania zasobów.

Także na stronach oficjalnego portalu Szwecji [www.sweden.se] znaleźć można artykuły poświęcone ochronie środowiska, energii odnawialnej i zrównoważonemu rozwojowi.

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

Skomentuj artykuł