REKLAMA


Sztokholm – kierunek dla Polaków chcących uciec od upałów

Sztokholm-kierunek-dla-Polakow-chcacych-uciec-od-upalow

Skyscanner: ucieknij od letnich upałów

 

Skyscanner prezentuje idealne kierunki dla osób, które chcą uciec od lejącego się z nieba żaru.

Dla większości z nas, sezon letni to najlepsze chwila na wzięcie urlopu. Można polecieć nad morze, opalać się i przez cały dzień cieszyć wysoką temperaturą. Fala upałów, która nie daje spokoju Polakom w ostatnich tygodniach, sprawia jednak, że zamarzyliśmy o ucieczce od palącego słońca.

Skyscanner postanowił pomóc tym, którzy mają dość lejącego się z nieba żaru i wskazał miejsca, w których można odetchnąć z ulgą. Są wśród nich zarówno europejskie miasta, do których dostaniemy się bez większego problemu, jak i bardziej odległe miejsca. Łączy je jedno, umiarkowana – ale wciąż bardzo przyjemna – temperatura.

Dla tych, dla których pobyt w chłodniejszym miejscu to wciąż za mało, przygotowano natomiast kilka porad, które powinny pomóc w szybkim ochłodzeniu ciała.

Sztokholm

Jeden z najciekawszych kierunków dla Polaków chcących uciec od upałów. Znajduje się w niewielkiej odległości od naszego kraju, a bilety lotnicze do stolicy Szwecji, często można nabyć w bardzo dobrej cenie. Średnia temperatura w Sztokholmie w sierpniu to 20 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że wieczorem może spaść nawet do 10 stopni Celsjusza. Warto więc zabrać ze sobą również cieplejszą odzież.

Kopenhaga

Kolejne miasto znajdujące się bardzo blisko Polski, a zarazem miejsce, w którym nie musimy się martwić upałami. Podobnie jak w Sztokholmie, średnia temperatura dla sierpnia to 21 stopni Celsjusza w dzień i 12-13 stopni Celsjusza w nocy. Warto jednak uwzględnić fakt, iż statystycznie, w sierpniu Kopenhaga odnotowuje największe opady w całym roku kalendarzowym. Powinniśmy więc spakować do walizki także kurtkę i parasol.

Oslo

Oslo wskazujemy jako punkt startowy i końcowy wycieczki. Osobom chcącym uciec od upałów radzimy wynająć samochód w stolicy Norwegii i wybrać się na dalszą północ w kierunku fiordów i lodowców. Nie tylko będziemy mogli obcować z piękną przyrodą, ale i nie będziemy narzekali na upały. W samym Oslo średnia temperatura w sierpniu wynosi 20 stopni Celsjusza w dzień oraz 11 stopni Celsjusza w nocy.

Helsinki

Stanowią domknięcie „skandynawskiego trio” przedstawionego powyżej. W stolicy Finlandii również nie będziemy narzekali na upały, gdyż średnie temperatury w sierpniu, to 21 stopni Celsjusza w dzień i 13 stopni Celsjusza w nocy.

Edynburg

Z przymrużeniem oka, musimy napisać, że gorąco polecamy wycieczkę do Edynburga – miasta, w którym swoją siedzibę ma Skyscanner. Osoby chcące uciec od wysokich temperatur na pewno ucieszy fakt, iż w sierpniu średnia temperatura w stolicy Szkocji to 17 stopni Celsjusza. Będąc w Edynburgu, w przerwie od zwiedzania, można odwiedzić biuro Skyscanner i napić się mrożonej herbaty.

Genewa

Szwajcarskie miasto nie jest aż tak chłodne, jak mogłoby się wydawać. Średnia temperatura w sierpniu wynosi w nim 14-24 stopni Celsjusza. Genewa jest jednak idealnym punktem startowym, z którego możemy wybrać się w Alpy. Do położonego u stóp Mont Blanc, miasteczka Chamonix, dotrzemy w mniej więcej godzinę pokonując zaledwie 80 kilometrów.

Bułgaria (Rodopy)

Rodopy to piękny masyw górski rozciągający się między Grecją a Bułgarią. Jest on wciąż stosunkowo mało popularny wśród turystów, więc możemy uciec i od upałów i od tłumów. Po wybraniu się na pieszą wędrówkę i wejściu w góry, nacieszymy się temperaturą w granicach 22-23 stopni Celsjusza, a przy okazji będziemy mogli podziwiać piękne widoki.

Sydney

Wyjazd do Australii, by się ochłodzić? Czemu nie. Ten kontynent jest gorący, ale w trakcie naszej zimy. W sierpniu, średnia temperatura w Sydney to zaledwie 18 stopni Celsjusza, a w nocy spada ona nawet do dziewięciu stopni. Miło zaskakiwać będzie jednak oceaniczna woda, której średnia temperatura w sierpniu to 20 stopni Celsjusza. Warto przy tym dodać, że w mieście znajduje się ponad 70 plaż, na których możemy wypocząć.

Seattle

Chęć ucieczki od upałów może być świetnym pretekstem do odwiedzenia Seattle i spełnienia marzenia o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Średnie temperatury w tym mieście w sierpniu oscylują w granicach 19-20 stopni Celsjusza. Ochłoda gwarantowana, choć należy pamiętać, że pogoda w Seattle może się bardzo szybko zmienić. Jak mówią jego mieszkańcy – jeśli nie podoba ci się pogoda, poczekaj pięć minut, a powinna się zmienić.

Anchorage

Sierpień jest drugim najcieplejszym miesiącem w Anchorage. Miasto leżące na Alasce, mimo to jest najchłodniejszym miejscem na naszej liście. Średnia temperatura w sierpniu osiąga zaledwie 13,5 stopnia Celsjusza. Tutaj na upały na pewno nie można narzekać.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj artykuł