Polacy ufają produktom z aptek

Polacy-ufaja-produktom-z-aptek

Polacy ufają produktom z aptek – wyniki najnowszego raportu

Produkty wysokiej jakości, działające leczniczo i skutecznie – takie cechy aż 80% Polaków przypisuje preparatom kupowanym w aptekach. Ponadto są one postrzegane jako produkty bezpieczne, do których ma się zaufanie.

Skuteczność, jakość i zaufanie

Jak wynika z najnowszego badania, zrealizowanego na zlecenie firmy Johnson & Johnson (właściciela marki LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY) miejsce, gdzie został zakupiony dany preparat bez recepty ma wpływ na jego postrzeganie. Zdecydowanie najlepiej pod względem badanych cech są postrzegane produkty bez recepty kupowane w aptekach. Na drugiej pozycji znalazły się środki, które są dostępne w drogeriach.

Preparaty bez recepty kupowane w aptekach znacznie częściej kojarzone są przez badanych jako produkty wysokiej jakości i skuteczne (80%), silnie działające (79%), działające bardziej leczniczo niż profilaktycznie (81%). Przy czym, aż 79% respondentów uznało je za produkty bezpieczne, do których mają zaufanie.

Poważny produkt z apteki

Aż 63% respondentów uznała produkty apteczne za godne zaufania. Przypisali im następujące cechy osobowości: kompetentna (60%), odpowiedzialna (58%), solidna (56%) i mocna (54%).

Wyniki te są także spójne z profilem osobowości produktów – preparaty bez recepty kupowane w aptekach to poważne i kompetentne rozwiązania na rynku, rozwijające się, ale także łączące cechy produktów transparentnych, szczerych i troskliwych.

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY – również dostępny w aptekach

Do produktów dostępnych bez recepty w aptekach dołączył nowy produkt koncernu Johnson & Jonhson – LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY, który niedawno pojawił się na polskim rynku. To nowość wśród preparatów przeznaczonych do płukania jamy ustnej, która przeciwdziała gromadzeniu się płytki nazębnej, wywołującej zapalenie dziąseł. Badania kliniczne dowiodły, że płyn ten widocznie poprawia zdrowie dziąseł – m.in. w zaledwie 2 tygodnie o 50,9% skuteczniej[2] redukuje krwawienie dziąseł.

Szczegółowe informacje o LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY można znaleźć na stronie internetowej poświęconej produktowi: www.listerine.pl

Dodatkowe informacje:

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej, dostępny tylko w aptekach, bez recepty. Przeciwdziała procesowi gromadzenia się płytki nazębnej, której nawarstwienie się wywołuje zapalenie dziąseł. Badania kliniczne dowiodły, że płyn ten widocznie poprawia zdrowie dziąseł – m.in. w zaledwie 2 tygodnie o 50,9% skuteczniej redukuje krwawienie dziąseł. Warto zauważyć, że większość produktów tego typu dostępnych na rynku może powodować przebarwienia zębów przy długoterminowym stosowaniu (dłużej niż 2 tygodnie) – zawierają bowiem chlorheksedynę. Płyn LISTERINE® PROFESSIONAL Gum Therapy może być stosowany długotrwale, nie wywołując przebarwienia zębów, ponieważ nie zawiera chlorheksydyny.

Aby zauważyć efekty działania płynu LISTERINE® PROFESSIONAL należy stosować go dwa razy dziennie – rano i wieczorem – po szczotkowaniu zębów lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.:

Szczegółowe informacje o LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY można znaleźć na stronie internetowej poświęconej produktowi: www.listerine.pl

W linii produktów LISTERINE® PROFESSIONAL można też znaleźć płynLISTERINE® PROFESSIONAL FLUORIDE PLUS, który pomaga zapobiegać próchnicy oraz LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY THERAPY przeznaczony dla osób z nadwrażliwością zębów.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Juźwiak, e-mail: magdalena.juzwiak@38pr.pl, tel.: 512-084-442

Justyna Giers, e-mail: justyna.giers@38pr.pl, tel.: 514-550-996

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle
Fot: lifestyle.newseria.pl