O czym powinni pamiętać Polacy podczas kupowania samochodu

O-czym-powinni-pamietac-Polacy-podczas-kupowania-samochodu

Kupujesz używany samochód? O tym powinieneś pamiętać

Zakup auta to poważny wydatek, nawet kiedy jest ono używane. Na portalach aukcyjnych „wyjątkowych okazji” nie brakuje. Skorzystać opłaca się jednak jedynie z niektórych ofert. Co zatem zrobić, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

„Po znalezieniu korzystnej oferty najpierw sprawdźmy sprzedawcę, potem poszukajmy jak najwięcej informacji w internecie na temat samochodu, a następnie odbądźmy jazdę próbną” – radzi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Aleksandra Kubicka z serwisu Otomoto. Przed zobaczeniem i przetestowaniem auta nigdy nie wpłacajmy zaliczki – jeśli pojazd nie spełni naszych oczekiwań, będą to pieniądze stracone.

Nie należy też sugerować się głównie stanem licznika samochodu. Niski przebieg wcale nie musi świadczyć o dobrym stanie technicznym auta. Co więcej, powinien dać nam do myślenia, czy aby nie trafiliśmy na oszusta. Oprócz tego zawsze warto poprosić sprzedawcę o numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Dzięki niemu możemy zamówić w internecie raport, z którego poznamy historię samochodu (dowiemy się między innymi o jego kolizjach i naprawach czy sprawdzimy stan licznika).

Czy Polacy są dobrymi kupcami używanych aut? Okazuje się, że nie. „Jak pokazują badania TNS Polska, kupujemy samochody dość impulsywnie. Tylko połowa z nas odbywa jazdę próbną, a 1/3 – sprawdza numer VIN, który przecież powinien być głównym źródłem informacji o pojeździe. Również dla co trzeciego Polaka jednym z ważniejszych kryteriów w trakcie poszukiwań samochodu jest, niestety, przebieg auta” – informuje ekspertka.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com