Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

Nowe-polaczenie-lotnicze-z-Wroclawia

Wizz Air ogłosił nowe połączenie z Wrocławia

W obecnej siatce połączeń wrocławskiego lotniska będzie to pierwszy kierunek wschodnioeuropejski.

– Kijów to jedna z największych i najważniejszych metropolii Europy wschodniej. Cieszymy się z decyzji przewoźnika, ponieważ otwiera dla pasażerów wrocławskiego lotniska zupełnie nowe możliwości podróżowania – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Wizz Air będzie latał ze stolicy Dolnego Śląska do Kijowa dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

– Z wielką radością na lotnisku we Wrocławiu świętowaliśmy niedawno przewiezienie 45-milionowego pasażera z Polski. Teraz mamy kolejny powód do radości ogłaszając, że w naszej ofercie pojawiła się nowa destynacja. Pasażerowie WIZZ będą mogli odbywać niskokosztowe podróże z Wrocławia do stolicy Ukrainy – Kijowa. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek będzie cieszyć się tak dużą popularnością jak pozostałe trasy WIZZ. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład! – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Siatka połączeń linii Wizz Air z Wrocławia obejmuje, wliczając Kijów, już 9 tras i 7 krajów. W tym roku węgierski przewoźnik wprowadził również nowe połączenie do Birmingham.

Ze stolicą Dolnego Śląska Wizz Air jest związany od 2006 roku. Przez ten czas obsłużył we Wrocławiu już ponad 2,1 miliona pasażerów. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320.

Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży na stronie przewoźnika (wizzair.com). Ceny zaczynają się od 79 złotych/19,99 euro*.

Wizz Air we Wrocławiu w liczbach:
– Pierwsze połączenie – 2006 r.
– Otwarcie bazy operacyjnej – 2010 r.

Obecnie 9 połączeń:
– Londyn Luton
– Doncaster Sheffield
– Dortmund
– Eindhoven
– Oslo-Torp
– Paryż Beauvais
– Sztokholm Skavsta
– Birmingham (Nowość)
– Kijów (Nowość – od 1 listopada 2016 r.)
– 2,1 miliona obsłużonych pasażerów

http://airport.wroclaw.pl/

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle
Fot: lifestyle.newseria.pl