Jeden Bóg – książka Katarzyny Mlek

Jeden-Bog-ksiazka-Katarzyny-Mlek

„Jeden Bóg”- czyli opowieść z GMO w roli głównej

 

Już niedługo nastąpi premiera książki „Jeden Bóg” Katarzyny Mlek. Miran, główny bohater Jednego Boga, to genetyk, który na GMO pragnie zbudować swoje imperium. Dlatego też nasz portal postanowił objąć książkę patronatem medialnym. Myślimy,iż powieść ma szansę zainteresować osoby o ekologicznej wrażliwości.

Poniżej kilka słów o książce oraz jej autorce:

Szalone imperium w nowej powieści Katarzyny Mlek
Gdzieś pod Łodzią powstaje megalopolis, w którym spełniają się wszystkie czarne wizje przeciwników klonowania i GMO. Liczba ofiar – tych, które stają na drodze postępu czy też muszą się poświęcić w imię nauki – sięga tysięcy. Tak w skrócie przedstawia się fabuła nowej powieści Katarzyny Mlek „Jeden Bóg”, która już niebawem w księgarniach.

Za Genesis, bo tak nazywa się korporacja, wokół której powstaje imperium, stoi jeden człowiek: zdolny genetyk Miran Zieliński. Sfrustrowany brakiem rozwoju w dotychczasowej pracy w Austrii, wraca do Polski. Korzystając z pomocy finansowej zamożnego kochanka tworzy firmę, której celem jest przedłużanie w nieskończoność ludzkiego życia.
Bezwzględny, zdeterminowany, cechujący się nieprzeciętną inteligencją i wiarą we własne możliwości, nie cofnie się przed żadnym drastycznym eksperymentem. Zadziwiające jest jednak to, że nikt mu w tym nie przeszkadza. Ludzie zachowują się biernie, wierzą, że jest ich wybawcą. Szalony genetyk zmienia świat, który znamy. A rzecz dzieje się w Polsce, która staje się światową potęgą w przemyśle biotechnologicznym, dzięki czemu bogacą się wszyscy mieszkańcy.
Zaskakujące zwroty akcji i liczne odniesienia do odkryć naukowych prowadzą czytelnika w stronę kuszącej, przerażającej, a jednocześnie bardzo prawdopodobnej wizji przyszłości, w której jednej korporacji udaje się zdobyć niemal nieograniczoną władzę nad światem.

To już czwarta książka Katarzyny Mlek. Autorka debiutowała w 2012 roku humorystyczną powieścią „Za firewallem”, będącą formą pożegnania ze środowiskiem informatyków. W 2013 roku ukazała się jej druga powieść „Zapomnij patrząc na słońce”, niejednokrotnie wymieniana jako jedna z najlepszych książek tego roku, a nawet ostatnich lat. Określana jako „wymagająca, ale niezwykle potrzebna, bo budząca w nas resztki człowieczeństwa”, wywołała ogromne poruszenie i lawinę komentarzy. Zaraz po niej do księgarń trafił zbiór opowiadań „Na wietrze diabeł przyjechał”.

Autorka prowadzi także stronę na Facebooku oraz blog (katarzynamlek.pl). W wolnych chwilach maluje, biega, gotuje.
Książka „Jeden Bóg” została objęta patronatem medialnym przez telewizję TVS, portale literackie Zbrodnia w Bibliotece i Granice.pl, a także przez portal ekologiczny Eko.news.com.pl oraz portal lifestylowy – Life and More.
Oficjalna strona książki: http://katarzynamlek.pl/jeden-bog/

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: ekonews.com.pl