Pierwsza edycja Gali Biznesu Polsko – Szwedzkiego
W dniu 26 stycznia w Ambasadzie RP w Sztokholmie odbędzie się Gala Biznesu Polsko-Szwedzkiego. Na spotkaniu nastąpi wręczenie nagrody ambasadorom polskiej gospodarki na szwedzkim rynku.
Będzie to pierwsza edycja corocznych spotkań polskich i szwedzkich przedsiębiorców podczas których będą wręczane nagrody Mercurius dla przedsiębiorców zasłużonych dla promocji polskiego biznesu w Szwecji.
W tym roku ambasador RP Wiesław Tarka nagrodzi dwie polskie spółki od wielu lat działające na szwedzkim rynku – producenta autobusów Solaris Bus & Coach S.A. oraz producenta podłóg drewnianych Barlinek S.A.
Gala będzie także okazją do podsumowania dwustronnej współpracy gospodarczej w ubiegłym roku oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami.
Źródło: Ambasada RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl