Debata o smogu – Szwecja wobec smogu

Szwecja-wobec-smogu

Debata o smogu: Jak przewietrzyć miasta?

Polskie miasta się duszą. Według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 najbardziej dotkniętych smogiem miast w Unii Europejskiej znajduje się w naszym kraju. W niektórych z nich normy zanieczyszczenia powietrza wielokrotnie przekraczają poziom alarmowy. Mimo tych katastrofalnych danych, nie wszyscy zdają się problem dostrzegać.

O to, jak przewietrzyć Warszawę zapytamy m.in. wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego i Emilię Piotrowską z Warszawskiego Alarmu Smogowego.

O to, jak przewietrzono miasta w Europie Zachodniej, zapytamy naszych gości z Berlina i Göteborga. Opowiedzą oni o walce o czyste powietrze, która w Polsce dopiero się zaczyna, a w tych państwa toczy się od kilkudziesięciu lat.

Dopłaty do elektrycznych samochodów, ograniczenia wjazdu do miasta starych i trujących samochodów, podłączenia do sieci ciepłowniczej i wymiana pieców – wspólnie zastanowimy się, które z tych rozwiązań przyczyniłyby się do poprawy sytuacji w Polsce.

Ze strony zagranicznej, w spotkaniu udział weźmie m.in. Christer Ågren przedstawiciel szwedzkiej organizacji pozarządowej Air Pollution & Climate Secretariat.

Debatę poprowadzi Magdalena Skłodowska, dziennikarka, wydawca w portalu TVN24 BiS oraz blogerka pisząca na www.kozmana.pl o odnawialnych źródłach energii, ekologii, inwestycjach komunalnych i o tym, jak się mieszka pod Warszawą, na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.

Podczas debaty zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

Rejestracja na wydarzenie: http://www.isp.org.pl/konferencje,1,513.html#register

Debata organizowana w ramach projektu „Pytania o Europę”, w którym dzięki wsparciu Parlamentu Europejskiego i fundacji im. Friedricha Eberta, Instytut Spraw Publicznych stara się inicjować debatę publiczną w tematach ważnych dla Europy i dyskutowanych przez Parlament Europejski oraz przybliżać Polakom tę instytucję.

Partnerem debaty dotyczącej smogu jest ambasada Szwecji w Polsce.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/257489138015600/?active_tab=about

Miejsce konferencji: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa
Data konferencji: 9 lutego 2017, 18:00

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: swedenabroad.com